Štědrá bohoslužba 2018

I letos s námi můžete oslavit Vánoce Štědrou bohoslužbou. Ježíš Kristus se narodil nedaleko Betléma v jeskyni – tedy téměř venku. Proto jsme se rozhodli bohoslužbu na Štědrý den uspořádat také venku. Bude se konat na Veronském náměstí v pondělí 24. prosince 2018 od 11:30.

Na co se můžete těšit?

 • Zazní písně díkůvzdání a vánoční koledy pod vedením Davida a Betty Bukáčkových
 • O vánočním příběhu krátce promluví Tereza Hejnicová
 • Bohoslužbou vás provede Josef Hejnic mladší

Součástí setkání je i pomoc potřebným, kteří jsou zváni. Po bohoslužbě bude starosta MČ Praha 15, pan Milan Wenzl, rozdávat polévku. Křesťanské společenství bude rozdávat dárky potřebným i ostatním hostům.

Přijďte si s námi užít společnou radost z narození Ježíše!

Bohoslužbu pořádá Křesťanské společenství Hostivař.

Pozvánka z Facebookovských stránek MČ Praha 15:

Těšíme se na letošní Štědrou bohoslužbu! Už za měsíc. 😊

Zveřejnil(a) KS Hostivař dne Středa 21. listopad 2018

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Zasadili jsme lípu republiky

Ke stému výročí vzniku První československé republiky jsme v rámci veřejné akce vysadili Lípu republiky. Po vysazení následovala slavnostní bohoslužba.

Poslední týdny před vlastním vysazením probíhaly celkem horečné přípravy za účasti většiny hostivařského týmu. Děkujeme všem, kteří se nasadili pro věc. Detaily pro zachování vážnosti tohoto článku nebudeme publikovat 🙂 …

Přes deštivé počasí jsme se sešli 28. října 2018 po obědě, abychom společně oslavili slavné výročí.

Začátek byl plánován na 14:30, kdy z úst Josefa Hejnice zaznělo přivítání a představení programu výsadby. Poté se slova ujal Jakub Hejnic s krátkým projevem na téma „Okolnosti vzniku 1. ČSR – co znamenají pro nás“. Přítomní se zapojili do společného zpěvu Masarykovy oblíbené písně – Ach synku, synku. Zpěv vedl Smíšený pěvecký sbor rodičů RadHost (Základní umělecká škola Hostivař). Rozezpíváni jsme následně společně zazpívali státní hymnu ČR v původní úpravě i se slovenskou hymnou. Následovalo krátké pozastavení nad naší aktuální situací z úst Josefa Hejnice a modlitba Otčenáš. Z hlavních momentů setkání bylo slavnostní odhalení pamětního kamene, nádherné ruční práce Lenky Zemanové a symbolické zasazení lípy společně nynější a novou generací.

Po výsadbě jsme se přesunuli do spolkového domu v Boloňské 310,  kde začala slavnostní bohoslužba (děkujeme ÚMČ Praha 15 za možnost bezplatného spolu-užívání části prostor společně s ostatními spolky). Bohoslužbu zahájil Josef Hejnic. Duchovní písně  přednesli Timotej Voráč (sbor Otcův Dům, Turnov) a Jakub Hejnic. Průřez klíčovými momenty českých dějin z hlediska křesťanství i vzniku státu shrnul výstižně Arnošt Kobylka ve svém kázání. Závěrem zaznělo požehnání do dalších dní.

Poslední část programu tvořil krásný sváteční dort, množství dalšího občerstvení a neformální pokračování oslavy s výstavou výrobků dětí z našeho kroužku Kreativní odpoledne.

Za KS Hostivař jsme vděčni za proběhlý příjemný a důstojný připomínkový akt dnešního dne.

Fotky z oslavy mj. naleznete také na facebookovém profilu MČ Praha 15 a také na našem profilu:

Strom republiky byl vysazenKřesťanské společenství dnes připravilo důstojnou akci k uctění a připomínce 100 let od…

Zveřejnil(a) Městská část Praha 15 dne Neděle 28. říjen 2018

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zveřejnil(a) KS Hostivař dne Neděle 28. říjen 2018

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Zasadíme strom republiky

Křesťanské společenství Praha, region Hostivař pořádá při příležitosti 100. výročí vzniku republiky slavnostní veřejné vysazení stromu republiky v Horních Měcholupech, které uskutečníme spolu s hosty a příznivci v neděli 28. října 2018 od 14:30 hodin na volném prostranství nedaleko KD Varta poblíž dětského hřiště (viz mapka: 50.0460622N, 14.5580422E):

Rádi bychom při této příležitosti připomenuli hodnoty, na kterých náš novodobý stát stojí a s nimiž byl založen:

Jsou to křesťanská víra, pravda, svoboda a lidská důstojnost. Tak, jako strom má své kořeny, kmen a listy, i náš stát je ukotven hodnotami, které nejsou – podobně jako kořeny – vidět, ale dávají sílu kmeni a listům a pro vše viditelné jsou pevným základem. Kmen symbolizuje osobnosti – nositele identity a listy jsou příběhy nás, kteří žijeme na různých místech své osudy a příběhy, v nichž se setkáváme s vírou, pravdou, svobodou a důstojností. Pokuste se spolu s námi propojit minulost s přítomností a odkaz velikánů našich dějin (Cyril a Metoděj, Hus, Komenský, Masaryk) s našimi životy a osudy.
Pojďme se přihlásit k našim národním kořenům a přispějme k posílení identity českého národa.

Srdečně zveme všechny příznivce, mladé i staré, širokou veřejnost…

Akce je součástí projektu Staleté kořeny (www.staletekoreny.cz), ke kterému jsme se jako místní církev připojili.

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Otevíráme nový kroužek: Kreativní odpoledne

Od září 2018 otevíráme nový kroužek s názvem Kreativní odpoledne pro děti ve věku 8-12 let. Nenechte si ujít příležitost pro obohacení výtvarného nadání vašich dětí.

Pozor, změna času: Kroužek bude probíhat pátky od 15. hodin (od 14.9. včetně) v Boloňské 310 (KD Varta, boční vchod, 1. patro).

V případě zájmu nás kontaktujte na: +420 728 511 110

Podrobnosti se dozvíte na stránce: Kreativní odpoledne

Rubriky: Aktuality, Nezařazené | Napsat komentář

Blíží se září v Hostivaři

Školní rok je zase zpátky a zpátky je i běžný pořádek fungování KS Praha, regionu Hostivař:

 • 1. neděle v měsíci – Společné bohoslužby v KD Ládví od 15:00, Burešova 1661/2, podrobnosti na webu KS Praha
 • Ostatní neděle – bohoslužby v Boloňské 310 od 15:30
 • Setkání skupinek – většinou středy od 19-20 hodin
 • Setkání skupinky mladých – pátek od 18:30

Na nedělní bohoslužby jste zváni – co, kdy a kde naleznete v kalendáři. Pokud byste se rádi podívali na některou ze skupinek (mluvíme zde o osobních věcech, čteme společně Bibli, modlíme se), kontaktujte nás (mailem nebo se zastavte nejprve na nedělní bohoslužbě).

Konec léta v Hostivaři

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Regionální dovolená

Na regionální dovolenou jsme letos vyrazili 21. – 28. 7. 2018 do rekreačního areálu Nová louka u Albrechtic. Šlo skutečně o velkou louku uprostřed temelínských lesů, s hřišti, ohništi a rybníkem.

Vzhledem  k tomu, že jsme na dovolenou vyrazili i s mateřským regionem Střed, šlo o poměrně masovou akci. Při počtu kolem 130 lidí jsme zaplnili většinu areálu. Vzhledem k dobré dispozici větší počet lidí nebyl problém.

Denní režim probíhal podle očekávání. Ránomilní dobrovolníci vyrazili na brzké modlitební setkání, aby se pak po hodině připojili k ostatním na dvoufázovou snídani (08:15 a 08:45). Po snídani následoval dobrovolný ranní program pro děti i dospělé,  s krátkou modlitbou, promítanými vtipy, písní a informacemi o tom, co se chystá.

Poté se většina z nás rozešla a vyrazila na výlet s přáteli, zaběhnout tréningovou trať, navštívit blízké město, prohnat bicykly nebo jen užívat dopolední pohody na tábořišti. Výjimkou byl den, kdy jsme po raníčku vyrazili k rybníku pokřtít slečnu, která se pro křest rozhodla až na dovolené. Zážitek zpestřila i kapela na voru. Pohodu pak přerušil oběd opět v dvoufázové úpravě. Odpoledne pokračoval volný program.

Každodennost dovolenkových dnů přerušilo několik významnějších akcí, kterých se účastnila část, nebo většina skupiny. Vyrazili jsme na dopolední exkurzi do Temelína, na výlet do Písku, Týnu nad Vltavou, na celodenní výlet na rozhlednu Vysoký Kamýk pod vedením Michala, zorganizovali jsme soutěž ve sbírání šišek a užili si společný táborák. Nevšední zážitek zprostředkoval také program „15 stanovišť s Bohem“, který vedl k přemýšlení na tím, kde jsme (na cestě za Bohem) a co Bůh dělá v našich životech. Je třeba neopomenout také napínavý přátelský fotbalový západ KS Praha Střed – KS Praha Hostivař, který po urputném boji vyhrál region Střed. Mnozí využili možnosti rozšířit si obzory na semináři o správném nakládání se sebelítostí.

Zázemí rekreačního areálu nabídlo dobré zázemí pro mnoho aktivit – koupání v rybníce, fotbalové hřiště, minigolf, schovávaná, tenisové kurty, dětské hřiště, případně blízký les k procházení. Bylo i dost prostoru k povídání na lavičkách, ve stanu a na obchůzkách po okolí.

K odpolední zábavě patřila i návštěva baru s bohatou nabídkou nanuků, zmrzlinových pohárů a dalších pochutin.

V podvečer pak přišel čas na poslední dvoufázový program večeři.

Hudebníci pak využili čas po večeři pro zkoušení písní na večer. Ostatní se přidali později na hlavní část duchovního programu, kde zazněly připravované písně, byla vyřčena proroctví i zážitky z uplynulého dne a druhá polovina patřila programu Marka Prosnera o správném nakládání s odmítnutím, případně promluvil Petr Kácha o přijetí Bohem nebo na začátku týdne Mirek Hoblík o poznání Boha Otce. Některé nahrávky z dovolené naleznete na stránce Nahrávky kázání. Po společných modlitbách po konci programu jsme se rozešli. Někteří do sprch a na kutě, někteří mladí na pikolu a někteří na večerní procházku – strávit vyslechnutý program, nebo si prostě popovídat.

Myslím, že většina z nás si čas dovolené užila. Na Novou louku se chystáme ve stejné sestavě i v roce 2019 – 20.-27. července 2019.

Pár fotek z galerie níže:

 

 

Rubriky: Aktuality, Co je za námi, Nezařazené | Napsat komentář

Hostivařský provoz během prázdnin 2018

Ahoj,

během prázdnin se mění provoz našeho společenství…

Sledujte kalendář, nebo výpis událostí na pravé straně webu.

Co se tedy v létě děje:

 • Společná dovolená 21.-28. 7. 2018 v Rekreačním zařízení Nová louka, Albrechtice nad Vltavou 170
 • Skupinky – podle informací vedoucího, předpoklad je pokračující fungování, skupinka mládeže pravděpodobně pozastavena. Pokud byste na jakoukoli skupinku rádi přišli, kontaktujte nás.
 • Nedělní bohoslužbyV Boloňské 310 nás do září nenajdete.
  • Od 1. 7. 2018 budeme mít bohoslužby odpoledne buď na Střeleckém ostrově, nebo v konferenčním centru City  na Pankráci.
  • Konkrétně:
  • Červenec: 
  • Srpen:
   • 5. 8. 2018 od 14:30 Střelecký ostrov
   • 12. 8. 2018 od 17:00 Konferenční centrum City
   • 19. 8. 2018 od 17:00 Konferenční centrum City
   • 26. 8. 2018 od 17:00 Konferenční centrum City
 • A od září opět standardně:
  • 2. 9. 2018 od 15:00 KD Ládví (první neděle v měsíce)
  • ostatní neděle v měsíci již opět v Boloňské 310 od 15:30
   • 9. 9. 2018 od 15:30: Spolkový dům, Boloňská 310

Letní bohoslužby Křesťanského společenství Praha v roce 2018

Rubriky: Aktuality | Napsat komentář

Rozloučili jsme se se školním rokem

Příjemná oslava za příjemného počasí, užili jsme si spoustu ohně, mimozemské hmoty i buřtů.

Postupně zpracovávme fotky a tady najdete odkazy – ještě pribudou fotky z Vaškova foťáku obsluhovaného Věrkou)

Fotky od Marie – momentky a fotky z fotokoutku:

Fotky od Věrky:

Várka od Kuby (zejména hoření) je k dispozici jako:

 • Výběr na Facebooku (73 ks)
 • Vše na webu (nižší rozlišení, 1033 ks) – prohlížení
 • Ke stažení – Kubův disk Google, 5 GB, dostupné do 1. 8. 2018

 

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Rozloučíme se se školním rokem

Zvonek zvoní, škola končí, po schodech se běží …

Konec školního roku je tady. Školákům radši nepřipomínat, zatímco se připravují na poslední písemkovou bitvu.

Tak tedy oficiálně:

Milé děti, mladí, rodiče, žáci atd. atd.

Přiblížil se konec školního roku a chceme společně poděkovat Bohu zdárný průběh letošní školní sezóny (doufejme, že to vydrží až do konce). Abychom to pořádně oslavili, připravili jsme toto rozloučení 🙂

Zveme vás na již tradiční oslavu konce školního roku. Konec roku oslavíme novými i zavedenými pokusy (chemie, fyzika, výtvarka, astronomie). Bude prostor říct si nejvypečenější školní zážitky letošního roku. Zažijete ještě neviděnou licitovací soutež a bude i fotokoutek.

A když už jsme u toho pečení, opět chystáme opékání (vše zajištěno = pití, kelímky, tácky, nůž, opékací pruty, buřty, chleba, kečup, hořčice), pokud by snad rodiče pokusy omrzely a potřebovali by jinou činnost 😉 Ostatní mohou samozřejmě opékat také.

Těšíme se na společně strávený páteční podvečer!

Rozloučení se školním rokem proběhne v pátek 15. 6. 2018 od 18:00 na zahradě mateřského centra Toulcova dvora, Kubatova 32/1, Praha.

Nejpopulárnější součást loňského programu byla patřičně zdokumentována:

Rubriky: Aktuality, Nezařazené | Napsat komentář

Soukromé Hostivařské opékání

Soukromé v první řadě proto, že nikdo z pozvaných hostů nevěřil, že modlitby budou vyslyšeny a opékání bude v suchu. Spadlo sice pár kapek, ale se srážkami v oblastech vzdálených cca 1 km se to nedá srovnávat ani v nejmenším.

Opékání se neslo v pokojném duchu. Opékací místo jsme nalezli volné, pouze skupina cyklistů dokončovala svou epizodu hry „Městečko Palermo usíná“.

Postupně se shromáždil užší Hostivařský tým. Byla příležitost opéct i probrat život v polovině týdne. Nakonec jsme se po půl deváté rozešli s nadějí na další pracovní týden 🙂

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář